Фундаментальні правила харчування: щоб їжа була ліками, а не ліки – їжею

Правильне харчування – фундамент здоров’я всього організму. Ви можете проводити дні безперервно в спортзалі, але ні на крок не наближатися до бажаної фігурі. Можете приймати кілограми вітамінів, але все одно відчувати постійну слабкість, страждати від ламкості нігтів і слабкого імунітету. Можете дотримуватися ідеальний режим дня, але все одно не висипатися і постійно втомлюватися.

Все це не має сенсу, якщо ви харчуєтеся неправильно. Саме через їжу, в природному вигляді ми отримуємо велику частину корисних речовин. І харчуватися правильно – це не так вже й складно. Давайте детально розглянемо тему здорової їжі в цьому матеріалі. Ви здивуєтеся, наскільки це може бути просто!

Здорова їжа: простіше і ближче, ніж вам здається

Корисна їжа – це не обов’язково щось екзотичне, нечувано дороге і зростаюче на протилежному кінці планети. Безліч здорових продуктів можна знайти в найближчому магазині, а іноді і у себе під ногами. Фрукти, овочі, горіхи, насіння, злаки і крупи – все це корисно.

Однак, дуже важливо не забувати про головне правило здорового харчування – збалансованості. Тільки баланс, дотримання правильних кількостей кожного вітаміну, мінералу і мікроелемента можна вважати корисним раціоном.

Дегустаційні та основні набори BrainFood – приклад саме такої збалансованості. У них є все необхідне, без надлишків або нестачі. Наші плани харчування складаються професійними дієтологами, які враховують кожну дрібницю і становлять не просто дієту для схуднення, а раціон для здоров’я.

Адже більшість дієт – це зовсім не здорове харчування, а навіть навпаки. Якщо у вас є проблеми з вагою, ваш організм просить відпочинку, а не додаткового стресу або обмежень.

Правильне харчування – це дуже просто: ви повинні не обмежувати себе, а формувати раціон обдумано і осмислено.

6 фундаментальних правил здорового харчування

Ми не станемо перераховувати всі корисні продукти, адже їх дуже багато. Найважливіші з них ми додали в набори BrainFood, в точно продуманому кількості. Однак, ми підготували для вас невелику «шпаргалку харчування» – 6 правил, які допоможуть вам виглядати і відчувати себе приголомшливо.

  1. Вода – основа гарного самопочуття. Чи не чай, не кави, не смузі, а саме чиста вода, не забувайте про це.
  2. Дотримання кількості калорій. Набори BrainFood створені вже з урахуванням калорійності продуктів і рівня фізичноїактивності.Також ви можете розрахувати свою норму самостійно за формулою Харріса-Бенедикта: (655,1 + (9,6 × вага в кг) + (1,85 × зростання в см) – (4,68 × вік)). Отримане число помножте на 1,3, якщо фізична активність була низькою, на 1,5 – якщо середній і на 1,7 – якщо високою. Отриманий результат – ваша денна норма калорій.
  3. Збереження балансу: вам потрібні білки, вуглеводи, клітковина, жири. Та, без здорових жирів ваша печінка не буде працювати, ви не схуднете, а лише вимотаєте свій організм.
  4. Регулярність. Харчування має бути регулярним. Через великі і нерівних проміжків часу між прийомами їжі, організм починає робити «запаси». На фігурі це позначається вкрай негативно.
  5. Їжа повинна вам подобатися! Немає такого продукту, який не можна замінити іншим. Якщо вам не подобається молоко, не обов’язково черпати кальцій саме з нього, він так само міститься в сардинах, мигдалі, пармезані. Не потрібно себе мучити, їжа повинна бути в радість, адже гарний настрій – одна із цеглинок фундаменту здоров’я.
  6. Не тисніть на себе. Не потрібно себе забороняти, не потрібно лякати себе дієтою. Чи не налаштовуйтесь на те, що «мені не можна». Подумайте про те, що вам тепер можна, скільки нового ви спробуєте. Так ви точно уникнете зривів.

Здорова їжа може бути смачною, ви швидко в цьому переконаєтеся, варто тільки спробувати. І поки ви будете відкривати нові кулінарні враження і несподівані смаки, ви буквально перетворитеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *